شرح گفتگو

برخی از افراد برای رسیدن به منافع خود امام جدیدی ساخته‌اند

برخی از افراد برای رسیدن به منافع خود امام جدیدی ساخته‌اند

برخی از افراد وقتی می‌بینند آن بخش‌هایی را که از اندیشه‌های امام (ره) جدا کرده‌اند، کارشان را راه نمی‌اندازد یک امام افسانه‌ای و جدید برای تامین منافع خود می‌سازند. در این راستا هم خاطراتی را بیان می‌کنند تا امام (ره) را بگونه‌ای دیگر نشان دهند.

 به گزارش عدالتخواهان، حسین شهبازی دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی در گفت‌و گو با خبرنگار گروه دانشگاه  خبرگزاری فارس ، با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در مراسم ارتحال امام (ره) گفت: بعد از رحلت امام خمینی (ره) برخی از جناح‌ها و رجال سیاسی تلاش کردند بخشی از اندیشه‌های امام (ره) را بگیرند و بخشی را هم حذف کنند.

شهبازی تصریح کرد: نتیجه این تلاش‌ها باعث شد آنها برای خود یک امام جدید بسازند، امامی که با منافع آنها در تضاد نباشد و برای آنها مسئولیت خاصی ایجاد نکند، امامی که تنها منافع آنها را تامین کند. این جریانها و افراد به جای اینکه در خدمت افکار و اندیشه‌های امام (ره) باشند، سعی کردند تا افکار و اندیشه‌های امام (ره) را در خدمت خود قرار دهند.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: این افراد و جریانها، افکار و اندیشه‌های امام (ره) را تکه‌تکه کرده و تکه‌های مورد نیاز خودشان را جدا کردند و به مابقی تکه‌ها هم بی‌توجه شدند.

دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی تاکید کرد: امروز در فضای کشور همانگونه که رهبری هشدار دادند، این جریانات و افراد دست بکار شده‌اند. برخی از افراد وقتی می‌بینند آن بخش‌هایی را که از اندیشه‌های امام (ره) جدا کرده‌اند، کارشان را راه نمی‌اندازد یک امام افسانه‌ای و جدید برای تامین منافع خود می‌سازند. در این راستا هم خاطراتی را بیان می‌کنند تا امام (ره) را بگونه‌ای دیگر نشان دهند.

شهبازی با بیان اینکه انحراف در چهره امام(ره) انحراف در انقلاب است و انحراف در شخصیت امام (ره) مسیر انقلاب را عوض می‌کند، تصریح کرد: مهمترین راهی که می‌شود با آن در مقابل این انحراف بزرگ ایستاد همان راهی است که مقام معظم رهبری فرمودند، یعنی اینکه با امام (ره) بدون واسطه و همان طور که بودند مواجه شویم نه آن امامی که برخی از افراد می‌سازند تا به منافع خود برسند.

شهبازی ادامه داد: همانگونه که رهبری هم اشاره کردند یک نهضتی در کشور باید شکل بگیرد و همه با هم مجددا امام (ره) را بازخوانی کنند و به سمت امام (ره) بروند همان امامی که در 21 جلد نورانی صحیفه است و همان امامی که مقام معظم رهبری خلف صالح ایشان می‌گویند.

وی گفت: نشانه‌های بارز کسی که با امام (ره) اختلاف نظر دارد این است که امامی می‌سازد که از طریق آن مقابل رهبری بایستد. این‌گونه امام‌ها قلابی هستند و کسی که چنین امامی را می‌سازد هم صادق نیستند.

انتهای پیام/

لطفا از ثبت ایمیل های جعلی خود داری کنید.