شرح خبر

بیانیه مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه های شیراز پیرامون دیدار رمضانیه دانشجویان با امام جمعه محترم شیراز

بیانیه مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه های شیراز پیرامون دیدار رمضانیه دانشجویان با امام جمعه محترم شیراز

مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه های شیراز همواره نشان داده که در صف اول انتقاد از مسئولان قرار دارد؛ هرچه جایگاه آن مسئول بالاتر یا میزان انتصابش به دین و حاکمیت بیشتر بوده؛ ضرورت و شدت انتقاد نیز افزایش یافته است؛ این رسالت ماست که انحراف جمهوری اسلامی کنونی از انقلاب را با صدایی رسا به گوش مسند نشینان قدرت و همچنین صاحبان واقعی انقلاب، که همانا مردم می باشند برسانیم و فریاد بزنیم که مردم، این وضع فعلی جمهوری اسلامی، وعده ما نبود.

بیانیه مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه های شیراز پیرامون دیدار رمضانیه دانشجویان با امام جمعه محترم شیراز به شرح زیر است

هو العزیز

بايد برگزيده ترين آنان نزد تو، آن كس از وزيران باشد كه سخن تلخ حق را بيشتر به تو بازگو كند و كمتر تو را در آنچه خدا از اوليائش نمي پسندد و مطابق هواي توست، ياري و مساعدت كند. و خود را با صاحبان تقوا و صداقت، محشور كن، و عادتشان بده كه ثناگويي و ستايشت نكنند و از اينكه باطلي را ترك كرده اي ـ كه وظيفه توست، با مدح خود ـ تو را شادمان نسازند؛ زيرا ستايش زياد، خودپسندي مي آورد و شخص را به تكبّر نزديك مي كند.

امام علی علیه السلام

یکم) مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه های شیراز همواره نشان داده که در صف اول انتقاد از مسئولان قرار دارد؛ هرچه جایگاه آن مسئول بالاتر یا میزان انتصابش به دین و حاکمیت بیشتر بوده؛ ضرورت و شدت انتقاد نیز افزایش یافته است؛ این رسالت ماست که انحراف جمهوری اسلامی کنونی از انقلاب را با صدایی رسا به گوش مسند نشینان قدرت و همچنین صاحبان واقعی انقلاب، که همانا مردم می باشند برسانیم و فریاد بزنیم که مردم، این وضع فعلی جمهوری اسلامی، وعده ما نبود.

دوم) طی دوسال گذشته بنا به مواردی، شبهاتی در اذهان پیرامون عملکرد امام جمعه محترم شیراز شکل گرفت که در پی آن عده ای از طلاب و دانشجویان عدالتخواه ابتدا تذکرهایی خصوصی و بعد نامه خصوصی و پس از آن نامه عمومی ارسال کردند و برای شبهات موجود طلب پاسخ قانع کننده نمودند. در ادامه انتقاد چشم در چشم در دیدار دانشجویی سال گذشته با امام جمعه محترم، انجام گرفت و با عدم دریافت پاسخ، مجمع طی نامه ای با رسانه ای کردن موضوع و البته بدون قضاوت و پیش داوری، خواستار حضور امام جمعه محترم در دانشگاه و پاسخگویی شد. با اعلام آمادگی دفتر امام جمعه محترم، تشکل دانشجویی آرمان دانشگاه آزاد شیراز آمادگی خود را برای میزبانی از این جلسه اعلام کرد. اما علی رغم تمام پیگیری ها، نه تنها ایشان در دانشگاه حضور نیافتند بلکه حتی حاضر به ارائه پاسخ منفی مکتوب برای حضور در دانشگاه نیز نشدند.

 

سوم) مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه های شیراز بر مبنای رسالت مکتبی خود، سالهاست که تعارف و مصلحت اندیشی را کنار گذاشته، خود را از لایه جمهوری اسلامی خارج کرده، از منظر انقلاب اسلامی، انحراف از آرمان ها را به نقد کشیده و با شاغول آرمانها سعی در هموار نمودن مسیر برای حرکت به سمت وضعیت مطلوب نموده است

این حرف ها بدین معنی است که محضر مسئولین و حاکمان شهری و کشوری اعلام کنیم، برای ارائه حرف هایمان و نشر گفتمانمان که همانا برقراری حکومت عدل علویست نه محتاج تریبون های حکومتی هستیم، نه نیازمند بودجه های آغشته به نفت، چه آنکه در تمام این سالها اثبات کردیم در هر شرایطی به رسالت خود عمل میکنیم و مبارزه با ظلم و فساد و رانت خواری و بی عدالتی را متوقف به نهادها و سازمان های دولتی و حکومتی نکرده ایم و نخواهیم کرد و حتما و قطعا این تنگ نظری و سخت گیری را نسبت به مسئولین جمهوری اسلامی ادامه خواهیم داد تا رسم عدم پاسخگویی به مردم را در بین حضرات حکومتی براندازیم.

البته اگر تریبونی و فرصتی برای ارائه گفتمانمان در اختیار قرار گیرد، از آن استقبال نموده و اعراض نمیکنیمدقیقا بر مبنای همین نوع نگاه است که متوجه عملکرد ناحیه بسیج دانشجویی در ممانعت از حضور نماینده مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه های شیراز در تریبون نماز جمعه و یا عدم دعوت از این مجمع در دیدار با امام جمعه محترم نمیشویم.

آیا دوستان عزیز گمان میکنند با این سنخ رفتارها میتوانند مانع نشر گفتمان عدالتخواهی در جامعه شوند؟

همگان میدانند که جلسات رمضانی دانشجویان با امام جمعه شیراز، تا به حال آنگونه که باید کارکردی در بهبود وضعیت فعلی نداشته و تاثیری بر معادلات استانی و شهری نگذاشته است؛ اما میزبان این جلسات_ناحیه بسیج دانشجویی فارس_که البته معلوم نیست این حق میزبانی را از کجا آورده است، مرحمت فرموده و همین تریبون الکن را هم از منتقدترین تشکیلات دانشجویی به نحوه مدیریت نماینده ولی فقیه در استان فارس گرفته است.

معلوم نیست فرمانده محترم بسیج دانشجویی استان فارس این حق چینش گزینشی و کانالیزه کردن جلسات را از کجا آورده اند و اساسا قلمرو فرماندهی ایشان تا کجاست؟ آیا جایگاه بسیج دانشجویی میزبانی ست یا قیم مآبی؟ براساس کدام رویه آزادی بیان قبل از دیدار جلسه ای ترتیب داده می شود تا نطق ها چک شود و فضا کانالیزه گردد؟ و صد البته که ما این نگاه از بالا به پایین و  هدایتگرانه  را رد کرده و قائل به احترام به استقلال اندیشه و عمل دانشجو هستیم.

سخن اینست که اجازه بدهید دانشجو خود فکر کند و خود انتخاب کند و به او به چشم تهدیدی ننگرید که وظیفه ی هدایتش را به شما سپرده اندچگونه است که اعضای مجمع برای جلسه ادوار فعالین دانشجویی، که فردای روز دیدار با آیت الله ایمانی برگزار می شود، از طرف بسیج دانشجویی دعوت می شوند اما در روز دیدار بر روی نام مجمع قلم می گیرند؟

مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه های شیراز، این نوع رفتارها و حذف شدن ها از دیدارهای تشریفاتی و یک طرفه را به فال نیک گرفته و تمامی مردم استان را به این نکته توجه میدهد که نوع چینش مدعوین در دیدار با آیت الله ایمانی، خود به روشنی گویای گفتمان جریان عدالتخواه شیراز، مبنی بر تضاد با دو جریان باطل و پوشالی اصلاح طلب و اصولگراست و مجمع دانشجویان عدالتخواه شیراز از هرگونه مرزبندی با این دو جریانِ منحط و ضد انقلاب و محافظه کار استقبال میکند و تمامی این رفتارها را گام هایی برای تنویر افکار عمومی و تبیین اذهان مردم و تثبیت هویت جریان عدالتخواه شیراز میداند.

 

به امید ظهور عدالت گسترگیتی

مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه های شیراز
کانال تلگرامی مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه های شیراز
@maktabe_ma

 

 

لطفا از ثبت ایمیل های جعلی خود داری کنید.