شرح مطلب

منبع حلقه مطالعاتی خواهران، برای جلسه شنبه 25 مرداد ماه

منبع حلقه مطالعاتی خواهران، برای جلسه شنبه 25 مرداد ماه

رهبر معظم انقلاب اسلامی در اولین سالگرد رحلت حضرت امام خمینی قدس سره الشریف پیام مهمی صادر فرموده‌اند. این پیام با توجه به اهمیت مطالب مطرح شده در آن در قالب جزوه در اختیار مخاطبین قرار می‌گیرد.. 

با سلام؛
لطفا جهت شرکت در حلقه مطالعاتی خواهران مجمع دانشجویان عدالتخواه شیراز، جزوه « معارف انقلاب اسلامی» از آیت الله خامنه ای را مطالعه بفرمایید.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در اولین سالگرد رحلت حضرت امام خمینی قدس سره الشریف پیام مهمی صادر فرموده‌اند. این پیام با توجه به اهمیت مطالب مطرح شده در آن در قالب جزوه در اختیار مخاطبین قرار می‌گیرد.

لینک غیر مستقیم دانلود جزوه

لینک غیر مستقیم جزوه آماده چاپ

ایشان در ابتدای پیام به تبیین شخصیت امام خمینی(ره) به عنوان پرچمدار بزرگ اسلام می‌پردازند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای در ادامه به تبیین ویژگی‌های اسلام ناب در مقابل اسلام آمریکایی و نقش آن در سرنوشت ملت‌ها می‌پردازند و پس از آن تفاوت اصلی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) و سایر نهضت‌های اسلامی شرح می‌دهند.

در قسمت دیگری از پیام خصوصیت‌های مشترک انقلاب اسلامی و حرکت اسلامی پیامبر(ص) ذکر می‌شود و پس از ذکر این خصوصیات‌ها علت دشمنی ابرقدرتها و راز حفظ انقلاب توضیح داده شده است.

قسمت اصلی پیام به شرح معارف انقلاب اسلامی اختصاص میابد. رهبر فرزانه انقلاب در این قسمت “اساسی‌ترین معارف انقلاب را که همه در شمار بیّنات مکتب انقلاب و برخاسته از اصول و احکام اسلام است” را شرح میدهند. که در موضوعات این معارف در قالب ۱۲ محور زیر شرح داده می‌شود:

 1. شخصیت خمینی کبیر
 2. بزرگترین وظیفه جمهوری اسلامی
 3. فوری‌ترین هدف تشکیل نظام اسلامی
 4. مهمترین وسیله ملت برای مقابله با توطئه‌ها
 5. تأثیرات انقلاب اسلامی بر ارتباطات بین‌المللی
 6. حاکمیت اراده و خواست ملت
 7. همکاری دولت و ملت
 8. پیشرفت مادّى و جبران عقب‌ماندگی‌ها
 9. شکوفایی استعدادهای انسانی
 10. روحانیت متعهد مبارز
 11. وفاداران انقلاب
 12. دوران امام خمینی
لطفا از ثبت ایمیل های جعلی خود داری کنید.